עגלות משא חשמליות

עגלות משא חשמליות – כל מה שכדאי לדעת

כיום ניתן לראות עגלות חשמליות בכל מחסן או מרכז לוגיסטי שיש. לכל משווק, יבואן ויצואן יש עגלת משא כלשהי, וסביר להניח שהיא תהיה חשמלית. עסקים קטנים בוחרים להשתמש בעגלות משא חשמליות כי ההוצאה עליהן משתלמת בטווח הארוך. עגלות משא חשמליות משמשות ככלי שינוע של סחורות מכל הסוגים. הן קלות לשימוש ותפעול. עגלות משטחים חשמליות מורכבות ממזלג שנכנס מתחת למשטחים שמתאימים גם למלגזה. בניגוד לעגלות משטחים ידניות, שם מנגנון ההיגוי הוא ידני, כמו גם התפעול כולו, התפעול בעגלת משא חשמלית הוא על ידי הנעה חשמלית, כולל הרמה חשמלית של המזלג. 

עגלות משא חשמליות משמשות לא רק בתוך המחסן, אלא בדרך החוצה או פנימה ממנו בעת פריקת משאיות. זהו השלב המשמעותי ביותר שיש במחסן והוא בדרך כלל גם זה הרגיש ביותר בזמנים. עגלות משא חשמליות מאפשרות לבצע את השלב הזה בשיא מהירות ויעילות, בהרמת ידית או לחיצת כפתור. 

למה עגלות משא חשמליות עדיפות על ידניות

כפי שהוסבר, פעמים רבות העבודה במחסן קשורה לייבוא וייצוא, ייצור ושיווק ולכן כמה פעמים ביום ישנה פריקה והעמסה של משאיות. עגלות משא משמשות תפקיד חשוב ומשמעותי בהליך זה. העובדים משתמשים בהן על מנת להוריד סחורה ממקומות גבוהים, להניע אותה בתוך המחסן אל היציאה, ולהעלות אותה אל המשאית. אותו דבר גם בהליך ההפוך, של הורדת הסחורה מן המשאית, הכנסתה למחסן, וסידורה במקום הנכון.

לידיות של עגלות משטחים ידניות יש כמה מצבים, הרבה פעמים הכוונון שלהן מסובך, ודורש זמן חשיבה מיותר. בעת תהליך העמסה ופריקה על המשאית, כדי שתהיה מכונת משא יעילה, מהירה שלא דורשת מהמפעיל שלה יותר מידי מעבר למחשבה על הסחורה ועל המקום שאליו הסחורה צריכה להגיע. זוהי העבודה שרק עגלות משא חשמליות מסוגלות לבצע, ולכן הן הבחירה העדיפה על פני עגלות ידניות. 

סוגי עגלות משא

ישנם סוגים רבים של עגלות משא חשמליות. הסוג הנוח ביותר הוא העגלה שהמפעיל נוהג בה. הוא עומד או יושב על העגלה ומתפעל אותה במנגנון כפתורים לחיצים. העגלה מתקדמת לבדה ולמעשה היא משמשת ככלי רכב שהוא יעיל במיוחד במקומות צרים. סוג נוסף היא עגלה שלא ניתן לעמוד עליה אלא רק לצידה, והמפעיל צועד יחד עם התנועה שלה. בנוסף, ניתן לחלק את סוגי העגלות לפי המשקל שהן מסוגלות לשאת, החומרים שמהם עשויות, מנגנון התפעול שלה וסוגי הגלגלים שלה. כל מאפיין כזה עונה על צורך אחר ולכן כדאי לעשות מחקר מתאים.

למה לעשות מחקר מתאים? חשוב להכיר את סוגי העגלות השונות על מנת לבחור את זו שתהיה ההתאמה הטובה ביותר למחסן שלכם. מחסן גדול מאוד יכול לעשות שימוש בכמה סוגי עגלות משא חשמליות ולחסוך עלויות על אפשרויות שלא בהכרח צריך בכל פינה של המחסן. עסק עם מחסן קטן יותר אולי יעדיף עגלת משא שהמפעיל נוהג בה על מנת לחסוך מקום ואנרגיה. עסק של מוצרי חשמל ייתכן שיעדיף עגלת משא שמסוגלת לסחוב משקלים כבדים, על מנת לשאת מוצרים כמו מקררים ומזגנים בכמויות גדולות. 

בטיחות מעל לכל

עגלות משא חשמליות הן בטוחות ואמינות יותר מרוב החלופות האפשריות. הן מסוגלות להגיע לגבהים משמעותיים ומחליפות את הסולם הרעוע, שהוא פתח לתאונת עבודה. הן מחליפות את המלגזה משום שהן אמינות יותר, והן פותרות הרבה בעיות נפוצות שיש במחסנים שונים.  הן מחליפות את כוח העבודה של הסבלים, זה המוכר והפשוט מאז ומעולם, אך הן עושות זאת בצורה הגיונית שאינה מסובכת לאף מפעיל. 

קראו גם על: עגלת משטחים חשמלית

דילוג לתוכן