עגלות אלומיניום מקצועיות הן עגלות מיוחדות ואיכותיות המיוצרות מאלומיניום, חומר קל וחזק הנפוץ בעיקר בייצור כלי עבודה ותשתיות. עגלות אלומיניום מקצועיות מטרתן לשרת צרכים רבים בתעשייה של ימנו וכן לתת מענה הולם עבור אנשי מקצוע, כשהן מותאמות לאילוצי הסביבה ולדרישות העבודה. ישנם מספר יתרונות ביצור עגלות מאלומיניום שהופכים אותן לבחירה פופולרית ויש גם סוגים שונים של עגלות אלה כאשר כל סוג עונה על מטרות וצרכים שונים.

סוגים של עגלות אלומיניום

עגלות אלומיניום מקצועיות מגיעות בתצורות שונות במטרה לתת מענה לצרכים ולתעשיות שונות. שני סוגים נפוצים של עגלות אלומיניום מקצועיות הן עגלות חד – מצביות ועגלות תלת מצביות. להלן פירוט אודות התכונות של כל אחת מהן והיכן הן בעיקר מיושמות.

עגלות אלומיניום חד מצבית

נועדו להכיל ולשנע ציוד, כלים או חומרים ספציפיים בשטח מסוים. הן קטנות יחסית וקלות לתמרון, מה שהופך אותן לאידיאליות עבור משימות שדורשות תשומת לב ממוקדת באזור ספציפי. הן נמצאות בשימוש נפוץ בתעשיות כמו תעשיית הבריאות, תעשיית האירוח, מעבדות, תעשיית הייצור וכו'.

עגלת אלומיניום חד מצבית כוללת:

 • עגלות בענף הבריאות – משמשות כלי עזר אידיאלי בבתי חולים, במרפאות וקליניקות להובלת ציוד רפואי, ארגזים וניירת.
 • עגלות להובלת כלים – משמשות בסדנאות ובתחום תחזוקה בארגונים שונים ולהובלת כלים לאזור עבודה ספציפי.
 • עגלות בענף המסעדנות והמלונות – משמשות בבתי מלון ובמסעדות לתחזוקה ולניקיון חדרים או להובלת מזון ומשקאות
עגלות אלומיניום חד מצבית

עגלות אלומיניום חד מצבית

עגלות אלומיניום תלת מצבית

עגלות אלומיניום תלת מצבית הן רב גוניות יותר ומסוגלות לתת מענה למצבים ותרחישים שונים בסביבת העבודה. עגלה תלת מצבית עשויה מכמה חלקים שמתקפלים או מתכווננים המאפשרים לה לתפקד בשלושה מצבים שונים. אלסטיות זו מועילה כל זמן שהעגלה צריכה לשרת מספר מטרות או כשהחלל מוגבל.

עגלת אלומיניום תלת מצבית כוללת:

 • עגלות רב תכליתיות – ניתן לכוונן אותן כדי שתהוונה פלטפורמה שטוחה, מדף מוטה או מתלה אחסון, הכל בהתאם לדרישות של המקום.
 • עגלות שירות מתקפלות – עגלות אלה יכולות להתקפל או להיפתח לתצורות שונות כדי לספק אחסון או שטח עבודה נוסף בהתאם לצורך.
 • עגלות כמה רמות – עגלות אלה מעוצבות עם מדפים או פלטפורמות מתכווננות, מאפשרות תצורות שונות לאחסון והובלה של פריטים בשלל גדלים.

רצוי וכדאי לבחור עגלת אלומיניום מקצועית שתתאים לכל צורך ספציפי של בית העסק או החברה וכן לסביבת העבודה על מנת שתהייה נגישה ולא תיתקל במכשולים. בין אם מדובר בעגלה תלת מצבית או בעגלה שהיא חד מצבית, בחירה בעגלה המתאימה לכם תסייע רבות בשיפור היעילות והפרודוקטיביות הכוללת של הארגון.

עגלת אלומיניום תלת מצבית

עגלת אלומיניום תלת מצבית

היתרונות של עגלות אלומיניום

כדי שכל ארגון יוכל ליהנות משינוע קל ומהיר של הסחורה, כלי שינוע שאינו תופס מקום רב בחלל, עגלות אלה הן המענה המדויק. להלן מגוון היתרונות שלהן.

 • קלות משקל – האלומיניום הינו באופן טבעי חומר שהוא קל משקל. בייצור אותן עגלות מנצלים תכונה זו ונמנעים מלהוסיף להן אלמנטים כדי לשמור על קלילותן בזמן פעולה או שינוע.
 • חוזק וקשיחות – למרות שהן כה קלות, הן עדיין חזקות ועמידות מאוד. הן יכולות לעמוד בעומסים כבדים ולהתמודד עם תנאי שימוש מאתגרים בצורה יעילה כמו סביבה מרובת לחות או לכלוך שאותו ניתן להסיר בקלות וכולי.
 • עמידות לקורוזיה – אלומיניום ידוע ביכולתו להתמודד היטב עם סביבה לחה ולעמוד במבחן העמידות אל מול קורוזיה. החיפוי הטבעי של האלומיניום מסייע לו להישמר מפני חלודה, חמצון והתקררות של חומרי קורוזיה.
 • מראה נקי – לעגלות מאלומיניום יש חזות מרשימה ואיכותית בזכות המרקם המבריק של האלומיניום. הן מתאימות כמעט לכל סביבת עבודה ומעניקות נראות מתוחזקת ונקייה.
 • ידידותיות לסביבה – הייצור והמחזור של חומר האלומיניום הם פשוטים וחוסכים במשאבים טבעיים. את  האלומיניום ניתן למחזר ולעשות בו שימוש חוזר פעמים רבות, מה שמצמצם את הפסולת ומקנה לו יתרון סביבתי גדול על פני חומרי גלם אחרים.

בזכות כל התכונות הללו עגלות מאלומיניום נחשבות לכלי אידיאלי בסביבות מגוונות, גם במגזר הפרטי וגם במגזר התעשייתי, כולל חברות מזון, מעבדות, חשמל ואלקטרוניקה, בנייה וכד'.